logotyp

Wspieramy merytorycznie, dydaktycznie, prowadzimy konsultacje, diagnozę oraz terapię psychologiczną.

• Żłobek · Przedszkole · Strefa Wsparcia Rozwoju

http://www.zielonadroga.edu.pl

Zapewniamy:

kamienie

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

loga

ROCZNE SZKOLENIE Z INTERWENCJI KRYZYSOWEJ

PIERWSZA POMOC PSYCHOLOGICZNA PO WYDARZENIACH TRAUMATYCZNYCH ORAZ PODSTAWY PSYCHOTERAPII W PRACY Z OSOBAMI W KRYZYSIE
2013 - 2014 / TORUŃ

Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli przy Instytucie Diagnozy i Terapii „ESENCJA” zaprasza w Toruniu na Roczny blok szkoleniowy dotyczący Interwencji Kryzysowej.

Odbiorcy szkolenia: psycholodzy, psychiatrzy, pedagodzy oraz studenci powyższych kierunków

Kurs składa się z 12 bloków, w czasie których omawiane zostaną założenia teoretyczne modelu interwencji kryzysowej oraz praktyczne strategie i techniki pomocy psychologicznej po różnych wydarzeniach traumatycznych w tym założenia i techniki dalszej pomocy terapeutycznej w różnych rodzajach kryzysów.

Podczas poszczególnych warsztatów Uczestnicy zapoznają się z teoretycznymi, a przede wszystkim z praktycznymi zasadami pierwszego kontaktu z osobą dorosłą, adolescentem, dzieckiem, rodziną oraz grupą po różnych rodzajach wydarzeń traumatycznych. Omówione zostaną również podstawowe założenia dalszej pracy psychologicznej / terapeutycznej z osobami w różnych rodzajach kryzysów. Przedstawione i przećwiczone zostaną strategie oraz techniki interwencji kryzysowej, w tym techniki poznawczo – behawioralne pierwszej pomocy psychologicznej udzielanej osobom w kryzysie oraz grupie osób po różnych wydarzeniach traumatycznych na przykładach z praktyki interwencyjnej. Warsztat przygotuje uczestników do kontaktu z osobami w kryzysie, udzielenia profesjonalnej pomocy psychologicznej tuż po wydarzeniu traumatycznym oraz udzielania dalszej pomocy osobom w różnych rodzajach kryzysów (zasady, techniki, strategie interwencji kryzysowej oraz psychoterapeutycznej). Uczestnicy zapoznają się również z wytycznymi dotyczącymi zaplanowania postępowania wspomagającego interwencję / terapię: pomocy medycznej, prawnej, socjalnej, dalszej psychoterapii.

Uczestnicy szkolenia otrzymują:

Czas trwania: sobota oraz niedziela od 10.00 do 16.00 (z przerwą obiadową). Dokładny opis bloków zawarty jest w tabeli poniżej.

Warunki zaliczenia: obecność na minimum 10 warsztatach oraz brak zaległości w płatnościach.

Zajęcia będą prowadzone przez Marię Rotkiel - psycholog, terapeuta, specjalista public relations, doktorantka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na wydziale kulturoznawstwa, trener, publicystka. Prowadzi Zakład Seksuologii Społecznej i Klinicznej Instytutu Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz poradnię psychologiczną Pracowni Poznawczo – Behawioralnej. Specjalizuje się w nurcie poznawczo – behawioralnym prowadząc terapię par, terapię rodzinną oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego, Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) należącego do European Association for Cognitive and Behavioural Therapies (EABCT). Ma bardzo bogate doświadczenie w prowadzeniu treningów rozwoju osobistego oraz wykładów i szkoleń z zakresu rozwoju kompetencji osobowościowych, w tym zawodowych. Występuje jako ekspert telewizyjny w licznych programach i audycjach radiowych. Więcej informacji na stronie www.pracowniapb.pl

Plan szkolenia

plan plan plan

Koszt szkolenia:

Mamy tylko 25 miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń i dokonania opłaty wpisowej.

Dokładny termin zostanie ustalony po zebraniu się grupy.

TRWA NABÓR!!

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia w przypadku zebrania się mniejszej liczby osób.

Kontakt i karta zgłoszeniowa:

Kartę zgłoszeniową (pobierz ZIP)
prosimy wysłać mailem na adres e-mail: biuro@psychoterapiaesencja.pl

tel. 883 20 00 66

Numer konta: 74 1140 2000 4000 0310 27 6532 21

Tytułem: imię i nazwisko + Roczne szkolenie z Interwencji Kryzysowej Toruń

Instytut Diagnozy i Terapii "ESENCJA" Inga Kuźma
Ostrołęcka 4, Toruń
Tel. 883 200 066 - Umów się na wizytę
NIP: 9562108492
REGON: 341394532
biuro@psychoterapiaesencja.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2022 - Instytut Diagnozy i Terapii "ESENCJA" • projekt: Pozycjonowanie Toruń / Webtarget